5.7.2017 / Gösterim Sayısı : 309

8. Tarım ve İnsan Konulu Fotoğraf Yarışması Eserleri İlimizde Sergilenmeye Başladı

#8 Tarım ve İnsan Konulu Fotoğraf Yarışması Eserleri İlimizde Sergilenmeye Başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızca düzenlenen  "8. Tarım ve İnsan" konulu fotoğraf yarışması eserleri sergisinin açılış töreni 04.07.2017 tarihinde Ordu Novada Alışveriş Merkezi'nde yapılmıştır.

Serginin açılış törenine Vali Yardımcısı Fatih GÖRMÜŞ, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürümüz Kemal YILMAZ, İl Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, personeller ve çok sayıda ziyaretçi katılmıştır.

"Tarım ve İnsan" konulu fotoğraf yarışması Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı ile Denizbank işbirliğinde ilk defa 2009 yılında başlamış olup 2016 yılında 8.si düzenlenmiştir. Düzenlenen yarışmada toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesi amaçlanmıştır. Bu yıl ki yarışmada Tematik kategori, 2016 yılında Türkiye'de ilk defa düzenlenen EXPO 2016 Antalya'nın da teması olan "Gelecek Nesiller için Yeşil Bir Dünya - Çiçek ve Çocuk" olarak belirlenmiştir.

8. Tarım ve İnsan konulu Fotoğraf Yarışmasına 529 katılımcı, 2 bin 317 eserle katılmıştır.  Bu eserlerden 18 eser ödül, 120 eser ise sergileme ve albüm çalışması için jüri tarafından seçilmiştir. Sergilenmeye değer bulunan fotoğraflardan 40 tanesi ilimizde sergilenmektedir. Sergide tematik kategori alanında çiçek ve çocuk konulu fotoğrafların yanında Genel, Çiftçi, Aile Çiftçiliği teması, Öğrenci, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı çalışanları ile Denizbank çalışanları olmak üzere 6 farklı kategoride dereceye giren eserler yer almaktadır.

Ordu Novada Alışveriş Merkezi'nde 04-06 Temmuz 2017 tarihleri arasında sergilenecek olan "Tarım ve İnsan" konulu fotoğraf yarışması eserleri sergisine vatandaşlarımızı bekliyoruz.


''