13.4.2017 / Gösterim Sayısı : 477

Gölköy İlçemizde Küpeleme Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

#Gölköy İlçemizde Küpeleme Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

4 Nisan 2017 tarihli ve 30028 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Sığır Cinsi Hayvanların Tanımlanması, Tescili ve İzlenmesi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile Koyun ve Keçi Türü Hayvanların Tanımlanması, Tescili ve İzlenmesi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yürürlüğe girmiştir.

Bu kapsamda konu hakkında Gölköy ilçemiz Ziraat Odası toplantı salonunda bir bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir. Gölköy İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Tunay SET, Gölköy Ziraat Odası Başkanı Murat ÇELİK, mahalle muhtarları, ilçe müdürlüğü veteriner hekimleri ile serbest çalışan veteriner hekimlerin katıldığı toplantıda; işletmelerde kayıtlı hayvan mevcudunun güncellenmesi amacıyla Resmi Gazete 'de yayımlanan, halk arasında küpe affı olarak da bilinen yönetmelik kapsamında, herhangi bir nedenle kayıt altına alınamamış her yaştaki sığır cinsi hayvanlar ile koyun ve keçi türü hayvanların 31.12.2017 tarihine kadar küpelenerek  TÜRKVET'te kayıt altına alınması gerektiği belirtilmiştir.

Ayrıca bir başka güncel konu olan; Genç Çiftçilerin Desteklenmesi Projesine başvurular ile ilgili hatırlatmanın da yapıldığı toplantıda katılımcılara konularla alakalı Liflet ve Broşürler dağıtılmıştır. Toplantı karşılıklı görüş alışverişi ile sonlandırılmıştır.


''